Czy warto studiować zarządzanie?

Zarządzanie jest jednym z najbardziej popularnych kierunków ostatnich lat. Maturzyści tłumnie składają dokumenty na uczelnie wyższe, by móc rozpocząć dalszą edukację kierunkową. Zarządzanie ma wiele ścieżek kształcenia, a ukończenie każdej z nich niemal gwarantuje perspektywę rozwojowej i dobrze płatnej pracy.

Zarządzanie jest jednym z najbardziej popularnych kierunków ostatnich lat. Maturzyści tłumnie składają dokumenty na uczelnie wyższe, by móc rozpocząć dalszą edukację kierunkową. Zarządzanie ma wiele ścieżek kształcenia, a ukończenie każdej z nich niemal gwarantuje perspektywę rozwojowej i dobrze płatnej pracy.

Wewnętrzna potrzeba kształcenia

Nie da się ukryć, że student podejmujący naukę na uczelni wyższej ma przede wszystkim w planie rozwinąć swoje umiejętności w określonej dziedzinie i zdobyć doświadczenie. Nie każdy może jednak studiować, co chce – trzeba mieć do tego odpowiednie predyspozycje.

W przypadku zarządzania studenci już na początku swojej ścieżki edukacyjnej powinni wyróżniać się stanowczością i charyzmą. Niezbędny jest też analityczny umysł, ponieważ wiele przedmiotów na tym kierunku wymaga takiego właśnie myślenia. Kolejnym atutem będzie swobodna nauka przedmiotów ścisłych. Matematyka czy ekonomia to nieodłączne zajęcia.

Co więcej, na zarządzanie studia Kraków powinny zdecydować się osoby, które charakteryzuje wielozadaniowość i dobrze rozwinięta umiejętność planowania. Oczywiście wszystkie te cechy będą rozwijane w kolejnych latach edukacji, jednak warto odpowiedzialnie wybijać się z tłumu, zyskując cenne doświadczenie i wartościowe wskazówki od wykładowców.

Perspektywy pracy

Zawodów, które można wykonywać po ukończeniu zarządzania, jest pełen wachlarz. Przyszła ścieżka kariery zależy jednak od obranej wcześniej specjalizacji. Większość studentów odnajdzie się na stanowisku przedstawiciela handlowego lub jako specjalista ds. sprzedaży. Wybierając specjalizację zarządzanie projektami bądź zarządzanie strategiczne, można szukać ciekawej ścieżki rozwoju zawodowego jako manager projektów lub specjalista ds. planowania strategicznego. Z kolei studenci na specjalizacji zarządzanie zasobami ludzkimi z łatwością znajdą zatrudnienie w korporacjach HR.

Każda z tych perspektyw prowadzi na stanowiska kierownicze. Kluczowe jest tu podejście i zaangażowanie, a także otwarty umysł i chęć rozwoju.

Plan zajęć

Podstawy kreatywności, metodyka zarządzania kompetencjami, zarządzanie jakością i innowacjami to tylko niewielka cząstka przedmiotów wykładanych na kierunku zarządzanie. Studenci zgłębią tematykę socjologii, filozofii i technologii informacyjnej, wyszlifują język obcy i sprawdzą swoje umiejętności w makroekonomii oraz matematyce. Żaków nie ominą też kwestie związane z podstawami prawa pracy, psychologią w biznesie czy zarządzaniem procesami logistycznymi i produkcyjnymi.

Sylwetka absolwenta

Studenci kończący edukację na kierunku zarządzanie posiadają szerokie umiejętności badawcze i analityczne. Potrafią korzystać z nowoczesnych programów do prezentacji, gdzie będą znajdować się wyniki analiz. Absolwenci opanują też umiejętność zarządzania projektami, z łatwością wdrażając się w kolejne zlecenia zawodowe.

Czy warto studiować zarządzanie? Zdecydowanie tak! To idealny kierunek dla osób o cechach przywódczych, które znakomicie odnajdą się na wyższych stanowiskach.