Zielona szkoła: dlaczego warto wybrać ośrodek z atrakcjami?

Zielone szkoły to wciąż bardzo popularne wyjazdy organizowane zazwyczaj na samym początku i tuż pod koniec roku szkolnego. Ich głównym celem jest integracja uczniów, ale także danie im przestrzeni do odpoczynku po trudach nauki. Minęły już czasy organizacji takich wyjazdów w skromnych ośrodkach oferujących wręcz spartańskie warunki pobytu. Obecnie młodzi ludzie, ale też nauczyciele oczekują znacznie wyższego komfortu oraz dostępności wielu atrakcji. Sprawdź, dlaczego warto rozejrzeć się za ośrodkiem spełniającym te kryteria.

Brak miejsca na nudę

Najważniejszym argumentem za tym, aby na zieloną szkołę wybrać ośrodek z atrakcjami, jest wyeliminowanie ryzyka znudzenia wśród młodych ludzi. Choć nam, dorosłym, może się to wydawać dziwne, to współczesna młodzież często wręcz nie chce jeździć na zieloną szkołę, właśnie obawiając się nudy, ciągłego kontrolowania przez nauczycieli itp.

Wybierając ośrodek z atrakcjami, takimi jak baseny pływackie, infrastruktura sportowa czy sale zabaw, z pewnością uda się zachęcić młodzież do wyjazdu, wypełniając jej czas w sposób kreatywny, aktywny i z dala od gadżetów elektronicznych.

Korzyści dla zdrowia młodych ludzi

Polskie dzieci nie tylko tyją, ale w większości mają też poważne problemy z kręgosłupem czy coraz częściej ze wzrokiem. To efekt wielogodzinnego przesiadywania w ławce szkolnej, później przy biurku w pokoju oraz unikania aktywności fizycznej.

Jest to bardzo dobry powód, aby zorganizować zieloną szkołę w ośrodku oferującym dostęp do bogatej infrastruktury sportowej oraz położonego w atrakcyjnej okolicy, sprzyjającej spacerom, jeździe na rowerze itd.

Taki wyjazd może przynieść korzyści nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale także dla psychiki młodych ludzi, którzy nareszcie będą mieć możliwość nacieszenia się przyrodą i spędzenia dużej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Odpoczynek od elektroniki użytkowej

Według szacunków nawet 4 na 10 uczniów w Polsce ma objawy uzależnienia od smartfonu. To bardzo poważny problem, który stanowi wyzwanie nie tylko dla rodziców, ale też nauczycieli. Formą ograniczenia ryzyka uzależnienia od elektroniki użytkowej może być zorganizowanie zielonej szkoły w ośrodku z taką liczbą atrakcji, aby młodzież nie miała nawet pokusy sięgania po telefony, woląc spędzić czas np. na basenie, boisku czy po prostu blisko natury. Warto również upewnić się, że dany ośrodek oferuje atrakcje pod dachem na wypadek niepogody.

Czas spędzany naprawdę RAZEM

Ważną korzyścią z wybrania się na zieloną szkołę do ośrodka z atrakcjami jest to, że młodzi ludzie będą mieć naturalną potrzebę spędzania czasu w grupie – bawienia się, rywalizowania, uprawiania sportu itd. W czasach, gdy coraz bardziej rozluźniają się więzy społeczne, a młodzież często ma ze sobą kontakt wyłącznie w szkole, tych kilka dni może okazać się bezcenne dla kondycji psychicznej uczniów.

Idealny ośrodek na aktywną zieloną szkołę

Jeśli szukasz konkretnej rekomendacji, to koniecznie zapoznaj się z ofertą Ośrodka Wypoczynkowego Relaks Międzybrodzie. Obiekt ten znajduje się w Międzybrodziu Żywieckim w województwie śląskim, około 15 kilometrów od Żywca.

Międzybrodzie Żywieckie to jedna z najatrakcyjniejszych miejscowości wypoczynkowych w regionie, położona nad samym jeziorem, w otoczeniu gór Beskidu Niskiego. Wokół jest mnóstwo ciekawych miejsc, jak chociażby Elektrownia Szczytowo-Pompowa, której cała instalacja znajduje się wewnątrz Góry Żar. Okolica sprzyja różnym formom aktywności, w tym spacerom, trekkingowi, jeździe na rowerze, kąpielom w jeziorze czy pływaniu kajakiem.

Sam ośrodek należy do najnowocześniejszych obiektów noclegowych specjalizujących się w turystyce dziecięcej i młodzieżowej w Polsce. Zapewnia znakomitą infrastrukturę sportową, baseny pływackie, komfortowe pokoje o standardzie hotelowym, smaczne i zdrowe wyżywienie, animacje, sale do zajęć dodatkowych i wiele więcej.

Z ofertą organizacji zielonych szkół w OW Relaks Międzybrodzie zapoznasz się na stronie internetowej https://miedzybrodzie.net.pl/zielona-szkola-w-gorach.