Chcesz nauczyć się pracy szefa kuchni?

Kim jest szef kuchni?

Szef kuchni to ktoś, kto zajmuje się przygotowywaniem, gotowaniem i prezentowaniem potraw. Szef kuchni może być również bardzo innowacyjny w kwestii jedzenia, tworzyć nowe dania, decydować o tym, jakie będą specjały dnia, a także tworzyć ekscytujące menu. Przykładem szefa kuchni mogą być kucharze restauracyjni i hotelowi, a także piekarze i cukiernicy.

Co robi szef kuchni?

Większość szefów kuchni ma jakąś specjalność lub preferowany obszar pracy, choć może minąć trochę czasu zanim szef kuchni zadomowi się w konkretnej niszy. Często zdarza się, że uznani szefowie kuchni są szkoleni w wielu dziedzinach przygotowywania potraw, z wieloma zestawami umiejętności, które pomagają koordynować kuchnię. Zawód szefa kuchni jest hierarchiczny, stanowiska są określone przez staż pracy i mają oni władzę nad wszystkimi pracownikami kuchni.

Ta kariera jest dobrym wyborem dla wysoce zmotywowanej osoby, która lubi wyzwania i aktywne miejsce pracy, dzień w dzień. Długie godziny pracy są niemalże powszechne dla przeciętnego szefa kuchni. Wiele restauracji może zostać zamkniętych do godziny 22:00, ale ich kuchnie są czyszczone i przygotowywane na następny dzień.