Kreatywność w nauce

Dziś firmy poszukują kreatywnych ludzi, którzy potrafią myśleć nieszablonowo. Poszukują oni osób, które są w stanie skuteczniej reagować na pewne problemy lub przeszkody, tak aby ich wkład dawał im przewagę nad konkurencją. Ceniony pracownik to taki, który sprawia, że firma jest bardziej konkurencyjna w swoich niszach rynkowych, bezpośrednio lub pośrednio. Dlatego tak ważne jest tworzenie programów w szkołach, w których każda osoba czuje się zainspirowana do twórczego rozwoju. Musimy zadbać o to, by każdy miał możliwość zrobienia tego, co konieczne, by odkryć to, co jest jego pasją.

Technologia rozwija się z prędkością światła a jednocześnie zmienia się rynek pracy. W niedalekiej przyszłości powstaną zawody, które dziś nie istnieją, a inne zostaną poddane poważnym zmianom lub adaptacjom. Jeśli spojrzymy wstecz, zdamy sobie sprawę, że jest to dynamika, która już się rozpoczęła: niektóre z najbardziej pożądanych miejsc pracy nie istniały jeszcze kilka lat temu.

Chcesz nauczyć się pracy szefa kuchni?

Wydaje się, że w jakiś sposób powstała luka pomiędzy szkoleniem a tym, czego firmy potrzebują. Innymi słowy, duża część obecnej oferty szkoleniowej odpowiada na potrzeby, które są już uwzględnione i nie odpowiada na potrzeby przedsiębiorstw. Jedynym sposobem na przygotowanie się do niepewnej przyszłości jest nauka korzystania ze zmian. Prawdopodobnie w naszym życiu zawodowym będziemy pracować w różnych firmach, a nawet mieć bardzo różne stanowiska.Jeśli uczysz się tego, co jest Twoją pasją i zdobędziesz pracę, którą lubisz, ta adaptacja będzie łatwiejsza: będziesz miał pasję do przystosowania się do zmian.

Dodaj komentarz