Co studiowali najsławniejsi przywódcy świata?

Często możesz się zastanawiać, co studiowała osoba, która ostatecznie staje się światowym liderem. Mówimy o różnych prezydentach, kanclerzach, premierach i innych stanowiskach, które w zasadzie stoją na czele danego kraju. Czy trzeba studiować coś konkretnego, żeby zostać liderem?

Co studiowali najsławniejsi przywódcy świata?

Odpowiedź na pytanie „co trzeba studiować, żeby…” wydaje się prosta, gdy mówimy o zawodach prozaicznych, takich, do których każdy z nas może aspirować. Na przykład anestezjologa lub prezentera telewizyjnego. Ale kiedy rozważamy (i nie żartuję, musimy to rozważać z odpowiednią ambicją) pewnego dnia zostanie prezydentem lub premierem, to co należy studiować? Aby się o tym przekonać, nie ma nic lepszego niż poznanie tego, co studiowali niektórzy z najlepszych światowych liderów.

Co studiował Joe Biden?

Joe Biden jest 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych od 20 stycznia 2021 roku. Ma za sobą bardzo długą karierę polityczną (urodził się w 1942 roku, a urzęduje od 1972).

Obecny prezydent uczęszczał na Uniwersytet Delaware w Newark, uzyskując w 1965 r. tytuł licencjata z historii i nauk politycznych oraz niewielki stopień z języka angielskiego. Uzyskał średnią C (średni stopień) i zajął 506 miejsce w swojej klasie liczącej 688 osób.

Później wstąpił do Syracuse University School of Law. Tam uzyskał stopień Juris Doctor w 1968 r. (pozycja 76 na 85). Został przyjęty do Izby Adwokackiej w Delaware w 1969 roku. Jako student Biden może być uznany za przeciętnego, nie wyróżniał się wynikami, ale mimo to zawsze był uważany za naturalnego lidera.

Co studiował Emmanuel Macron?

Emmanuel Macron to francuski polityk, 25. prezydent Republiki Francuskiej i współksiążę Andory od 2017 roku.

Macron ukończył maturę w Lycée Henri IV w Paryżu, gdzie studiował również przez pierwsze trzy lata studiów w klasach przygotowawczych do grandes écoles Lettres et Sciences Sociales (1995-1998). Nie dostał się do Ecole Normale Supérieure.

Ukończył filozofię na Uniwersytecie Paris-Nanterre i napisał pracę magisterską o Heglu. Ukończył także politologię w Institut d’Etudes Politiques de Paris (2001) i kontynuował studia. W 2004 roku ukończył Ecole Nationale d’Administration (ENA) jako inspektor finansowy.

Co studiowała Angela Merkel?

Być może zdziwi Cię fakt, że Merkel nie ma wyższego wykształcenia w zakresie literatury, filozofii czy nauk politycznych. Przeciwnie, w latach 1973-1978 była studentką fizyki na Uniwersytecie w Lipsku. Na tej samej uczelni ukończyła doktorat się w 1986 r. pracą z zakresu fizyki kwantowej. Otrzymała ona ocenę „A”.  Chcesz być na bieżąco z polityką? Wejdź na www.piotrkowinfo.pl

Co studiował Władimir Putin?

Władimir Putin jest obecnym prezydentem Federacji Rosyjskiej od 2012 roku. Urząd ten sprawował również w latach 1999-2008. Putin ukończył z wyróżnieniem prawo na Leningradzkim Uniwersytecie Państwowym. Następnie wstąpił do służby szpiegowskiej KGB i został oddelegowany do byłych Niemiec Wschodnich.